News

Koronawirus w Warszawie. Zamek Królewski zostanie podświetlony na niebiesko

Koronawirus. Warszawa wdzięczna medykom

-Zamek Królewski w Warszawie włącza się do akcji wyrażania wdzięczności i okazania wsparcia pracownikom służby zdrowia, zmagającym się ze skutkami zakażeń koronawirusem, ratującym zdrowie i życie wielu spośród nas, nierzadko z narażeniem własnego- mówi Izabela Witkowska, kierowniczka biura prasowego Zamku Królewskiego.

Od niedzieli 5 kwietnia przez trzy kolejne dni o godz. 19 na kolor niebieski podświetlane będą stopniowo kolejne części fasady Zamku Królewskiego. 5 kwietnia- od strony Wisły, 6 kwietnia- od strony Trasy W-Z i 7 kwietnia, w Dniu Pracownika Służby Zdrowia- od strony placu Zamkowego. Oprócz tego w niedzielę o godz. 21. w jednym z okien Zamku widocznych z Wisłostrady rozbłyśnie świeca, zgodnie z pomysłem zainicjowanym przez Andrzeja Pągowskiego.

-Poprzez symbolikę gmachu, którego losy tak silnie są splecione z losami narodu i kraju, Zamek Królewski w Warszawie pragnie podkreślić znaczenie więzi społecznych i solidarności w obliczu ogarniającego nas kryzysu i poczucia utraty bezpieczeństwa- dodaje Witkowska.

Dodajmy jeszcze, że akcja wsparcia medyków przez Zamek Królewski w Warszawie” w sieci promowana jest z hasztagiem #Dziekujemypokrólewsku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz też:Koronawirus wymusił zwolnienia. Bezrobocie rośnie w gigantycznym tempie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.