News

Politycy PO: Łukasz Szumowski kłamie

– To gigantyczna afera rodziny (jeszcze) ministra ukazuje prawdziwą twarz rządów PiS. Za ochłapami transferów socjalnych kryją się mafijne interesy, niewyobrażalne dla przeciętnego Polaka kwoty na pseudobadania, które nigdy nie wyszły z laboratoriów i gabinetów polityków – skomentował Dariusz Joński podczas konferencji prasowej.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zaprezentowali kolejne dokumenty, zaprzeczające słowom Łukasza Szumowskiego, który stwierdził, że nigdy nie nadzorował NCBiR-u.

– Otrzymaliśmy z Ministerstwa Nauki dokument, który świadczy o tym, że pan minister Szumowski zastępował ministra Dardzińskiego, któremu podlegało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju łącznie 56 dni. Prawie 2 miesiące pan minister Szumowski nadzorował według zarządzeń, które były podejmowane trzykrotnie w Ministerstwie Nauki – powiedział podczas konferencji Dariusz Joński.

Zobacz też: Minister Sasin na kwarantannie. Reakcja z PiS na złośliwy komentarz

Jego zdaniem po raz kolejny Szumowski próbuje wprowadzić opinię publiczną w błąd. Michał Szczerba dodał z kolei, że dzisiaj udowodnili kłamstwo Ministra Zdrowia. Nadzorował instytucję wtedy, kiedy procedowane były wnioski spółki jego brata oraz żony.

– Łukasz Szumowski razem z bratem zakładają spółkę Szumowski Investments. Ta spółka zakłada kolejne spółki – jest ich wspólnikiem. Life Science Innovations, OncoArendi i Simplicardiac. Spółka Life Science Innovations, wtedy kiedy nadzór zastępczy w lutym sprawuje wiceminister Szumowski, otrzymuje z odwołania 24 mln zł. Spółka OncoArendi w okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości podpisuje na kwotę ponad 140 mln zł. Spółka Simplicardiac mimo licznych wątpliwości otrzymuje wypłaty, umowy, pożyczki z NCBiR-u – wyliczał Szczerba.

Na koniec dodał, że gdy Szumowski przekazał swoje udziały żonie postwała spółka ” SI Assets”. Początkowo wyceniana była na 40 tys., a na skutek dotacji z NCBiR-u jej wartość dochodzi do 40 mln złotych

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.