News

بازار کار کدام مشاغل در آینده بیشتر است؟

تصویر لینک

مجله فوربس در گزارشی به شغل‌هایی پرداخته که درآینده احتمالا بازار کار خوبی خواهند داشت.

در آمریکا با توجه به بازگشت این کشور به توافق پاریس، برخی شغل‌ها به‌شدت پرطرفدار خواهند شد و احتمالا برخی مشاغل هم دچار رکود می‌شوند.

یکی از کسب و کار‌هایی که احتمال رونق آن به دلایل زیست محیطی زیاد است؛ تبدیل زباله به انرژی است. میلیون‌ها کیلوگرم زباله در آمریکا با فناوری جدید می‌توانند انرژی تولید کنند یا دوباره به چرخه مصرف بازگردد.

خودرو‌های الکتریکی یکی دیگر از کسب کار‌هایی است که بشدت رشد خواهد داشت شاید تسلا به همین دلیل توانسته در مدت کمی از خودروسازان سنتی جلو بزند.

ساخت و ساز پایدار یکی دیگر از کسب کار‌هایی است که احتمال پیشرفت بالایی دارد. بتن آلی، که خود را ترمیم می‌کند، یا بتن‌هایی که کمتر به طبیعت آسیب وارد می‌کنند از این جمله هستند.

در آینده کسب و کار‌های وابسته به ژنتیک هم رشد قابل توجهی خواهد داشت.

رباتیک و توسعه هوش مصنوعی از کار‌های آینده دار است. هم اکنون پردازنده‌های قدرتمندی در حال ساخت است و بسیاری از کار‌ها در آینده توسط هوش مصنوعی انجام می‌شود. ربات‌ها هم در این زمینه پیشرفت زیادی خواهند کرد. در این بخش طراحی، برنامه نویسی، ساخت و نهادینه سازی تمام این ربات‌ها باعث ایجاد میلیون‌ها شغل می‌شود.

رایانه‌های جدید در حال تحول هستند و رایانش کوانتومی از جمله این تحول‌ها محسوب می‌شود این رایانه‌ها می‌توانند مسائلی که هم اکنون سال‌ها طول می‌کشد حل شوند را چند روزه حل کنند. با توسعه این رایانه‌ها توسعه الگوریتم‌ها هم مهمتر از امروز خواهند شد در اصل الگوریتم‌ها در آینده بخش زیادی ازجهان را اداره خواهند کرد.

در زمینه فضا هم در سال‌های آینده برنامه‌های بزرگی در دست اجرا است که سفر انسان به مریخ از آن جمله است توسعه فضاپیما‌های جدید و موتور‌های آن‌ها از جمله کسب و کار‌های رو به رشد خواهد بود.

بازی‌های رایانه‌ای و صنعت ساخت بازی‌ها هم گسترش قابل توجهی خواهد یافت دیگر این روز‌ها با موبایل هم می‌توان بسیاری از بازی‌های رایانه‌ای را انجام داد که این به معنی بازاری چند میلیارد نفری است.

لینک مطلب

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.