News

​Dobre prognozy dla Polaków przed meczem z Albanią!

62 proc. to nie jest zła prognoza, biorąc pod uwagę, że Polacy na razie zajmują trzecie miejsce w grupie i mają punkt mniej od Albańczyków, a do tego kluczowe spotkanie odbędzie się w Tiranie.

Notowania Polaków zapewne byłyby wyższe, gdyby nie skomplikowali sobie sprawy już na starcie eliminacji remisem z Węgrami w Budapeszcie (3-3). Wówczas nie brakowało głosów, że ten punkt należy szanować (szczególnie, że Polacy przegrywali już 0-2), ale takie rozwiązanie nie interesowało Albańczyków, którzy w sobotę w stolicy Węgier wygrali 1-0 i w tabeli wciąż są przed Polakami.

Mimo to analitycy nadal wyżej oceniają szanse Polaków na zajęcie drugiego miejsca. Według algorytmu Gracenote pradopodobieństwo takiego rozwiązania wynosi 62 proc. szans, więc z jednej strony piłkarze selekcjonera Paulo Sousy są faworytami, ale z drugiej jeszcze miesiąc temu ich szanse na drugie miejsce oceniano wyżej, bo na 74 proc.

Przed wtorkowym meczem w Tiranie sytuacja wygląda tak, że zwycięzca będzie o krok od zajęcia drugiego miejsca. A co jeśli padnie remis? Wówczas Polacy będą musieli liczyć na to, że Anglicy nie przegrają z Albanią na Wembley. Z kolei piłkarze Paulo Sousy na Stadionie Narodowym będą musieli pokonać Węgrów (dokładną analizę i możliwe rozstrzygnięcia znajdziecie TUTAJ).

Początek meczu Albania – Polska we wtorek o godzinie 20.45. Transmisja meczu w Polsacie Sport Premium 1, Polsat Box Go, TVP 1, TVP Sport oraz “relacja na żywo” w sport.interia.pl.

PJ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.